Haber

21. Ali Gaffar Okkan Karate Turnuvası Sakarya’da Yapıldı

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı anma programları kapsamında geleneksel olarak düzenlenen Ali Gaffar Okkan Karate Turnuvası’nın 21.’si Sakarya’da gerçekleştirildi.

Hendek Belediyesi’nin desteğiyle Hendek Spor15 ilden 50 kulüp ve 800 sporcunun katılımıyla Salon’da düzenlenen turnuvanın açılış töreninde konuşan Başkan Turgut Babaoğlu, Okkan’ı rahmetle andı.

Babaoğlu, 100 bin nüfuslu ilçede 3 bin lisanslı sporcu bulunduğunu belirterek, yerel yönetimler olarak sporcular ve aileleri için belediyenin imkanlarını seferber ettiklerini kaydetti.

Timur Özdemir: “Bu ülkenin Ali Gaffarları bitmeyecek”

Türkiye Karate Federasyonu Başkan Yardımcısı Timur Özdemir de federasyon olarak Türkiye’nin her bölgesinde benzer organizasyonlar düzenleyerek sporcu, antrenör ve hakemlerin tecrübe kazanması için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti.

Türk karatesini Avrupa’nın ve dünyanın zirvesine çıkarmak için çalıştıklarına işaret eden Özdemir, “Sporcularımızın geçmiş yıllarda olduğu gibi cumhuriyetimizin 100. yılında da bunu başaracaklarına inancımız tamdır.” dedim.

Geçen yıl Türkiye’de düzenlenen uluslararası organizasyonlara da değinen Özdemir, bu yıl üç büyük uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacaklarını ifade etti.

Bu organizasyonlarda gençlerin Türk karatesini en iyi şekilde temsil edeceklerine değinen Özdemir, Okkan anısına düzenlenen turnuvanın kendileri için ayrı bir önem taşıdığını söyledi.

Hendek’in yetiştirdiği değerli bir hazine olan Okkan’ın Diyarbakırlıların gönlünde taht kurduğunu belirten Özdemir, “Bunu yaparken sporun birleştirici özelliğini de kullandı. Ali Gaffar’ların sonu gelmez.” dedi.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Okkan’ın Diyarbakır’da derin izler bıraktığını belirterek, 21 yıldır karate turnuvalarını düzenleyenlere adının sporla anılmasından dolayı teşekkür etti.

Törende dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu