Ekonomi

Ahlatcı Doğalgaz’dan Enerya Enerji için halka arz başvurusu

Ahlatcı Doğalgaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş.’nin bağlı paydaşı olan Enerya Enerji Anonim’in halka arz başvuru belgeleri hakkında KAP’a bilgi verdi.

Yapılan açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu’na kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve halka arz amacıyla ana sözleşme değişikliği için 31 Ocak 2023 tarihinde yapılan başvurunun 4 Mayıs 2023 tarihinde kabul edildiği, Şirketin yüzde 99,7 oranında iştiraki olan Enerya Enerji’nin hisselerinin halka arz edilmesi amacıyla. Özel durum açıklamasıyla duyurulduğu hatırlatıldı.

KAP’tan yapılan açıklamada, SPK düzenlemelerine uygun olarak hazırlanan izahname taslağı ve fon kullanım raporunun da yer aldığı halka arz başvuru belgelerinin 12 Mayıs 2023 tarihinde eş zamanlı olarak SPK ve Borsa İstanbul’a sunulduğu belirtildi.

Şirket, SPK’ya sunduğu halka arz başvuru belgesinde yer alan taslak izahname ve kullanım yeri raporunun Enerya Enerji ile aracı kurumlar olan Vakıf Yatırım Menkul Bedeller ve Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler’in internet sitelerinde yayımlanacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu