Haber

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat Depremi Olduğunda Emniyet Müdürü Neden Orada Olmadı?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem, tarihimizin en yüksek can kaybına neden olan depremi oldu. Son resmi rakamlara göre 43 bin 556 kişi hayatını kaybetti. Her iki depremin de merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta depremin meydana geldiği 6 Şubat’ta polis şefinin bulunmadığı ortaya çıktı.

Tolga Şardan, depremin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin neden sahaya geç geldiğini tartışırken, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta emniyet müdürü olmadığını yazdı.

T24 ile ilgili yazıdaKahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Süleyman Soylu ile tartıştıktan sonra istifa etti.

Tolga Şardan’ın yazısının ilgili bölümleri şöyle;

“6 Şubat’ta deprem olduğunda, afetin merkezi olan Kahramanmaraş’ta emniyet güçlerinin başına geçecek bir il emniyet müdürü yoktu!”

“Çünkü şu anki Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, depremden bir hafta önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı sorun nedeniyle 25 Ocak’ta emekli oldu.”

“Cebeloğlu’nun emekli olmaya karar verdiği gece 21.30’da yaptığı dilekçe aynı gece kabul edildi. O günden 6 Şubat’a kadar İçişleri Bakanlığı yeni bir emniyet müdürü atamadı. Daha sonra yapmadı bile.”

Ancak kentte durumun düzelmesinde yaşanan sorunlar devam edince Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal, önceki gün vekaleten Kahramanmaraş’a atandı. Boşalan Samsun’a Ağrı Emniyet Müdürü Nihat Özen, geçici görevle Ağrı’ya Polis Başmüfettişi Hasan Aydın atandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu